Книга – це вірний і добрий друг кожної освіченої людини. Читання книг – це приємне проведення часу і підвищення рівня знань, розширення кругозору. Книги вчать правильно оцінювати різні ситуації, дозволяють зрозуміти сенс в житті, робити відповідні висновки. У них ми переживаємо за героїв, радіємо за їхні успіхи, намагаємося бути схожими на них, всіляко наслідуючи їх.
Ледь навчившись говорити, дитина з радістю слухає казку, історію йому читає мама, і дитя вже починає вловлювати переваги добра і відразу до зла. Книга переслідує людину скрізь: ви зустрінете її і в бідній хижині, і в багатих покоях, і в скромній кімнаті простого робочого. Старі, молоді, діти, самотні, щасливі і нещасні – всім потрібна книга. На жаль, все менше людей у наш час захоплюються читанням книг. Ще декілька років тому книги були надзвичайно популярні, а зараз читачів стає все менше. Не варто забувати про них, тому що на нас, людей, величезний позитивний вплив мають книги.
Завдяки їм ми розуміємо, чого нам не вистачає, чого нам варто досягнути і що нам потрібно кинути назавжди. Книга робить людину добрішою, вчить правильному ставленню до життя, навколишнього світу і людей. Звичайно, що реальні історії відрізняються від тих, що описані у книгах. Тому, читаючи, людина має сама аналізувати і робити висновки з прочитаного. Ми, читачі, повинні дбайливо ставитись до книжок, адже їх читають тисячі людей, які знаходять в них багато цінної, розумної і корисної інформації. Наш обов’язок – ставитися до книг з повагою і любов’ю, постаратися, якомога довше продовжити їхнє життя. Бережіть книги!