Багато людей думають, що титул красить людину а не її вчинки. Деякі вважають це правдивим, а інші думають, що головне у людин це людяність.Проте, багато людей хочуть стати на сходинку вище від інших і саме в цьому їх проблема.
Твір Івана Карпенка-Карого “Мартин Боруля” розповідає нам про образ трудольбивого чоловіка і його сім”ї. Але в один момент Мартин захотів кращого життя для своїх дітей, жінки , він вирішує отримати статус дворянина. Це була нелегка дорога, щоб получити цей статус, чоловік був змушений поміняти свій сільський стиль життя на стиль життя дворянина. Він був досить заможним чоловіком у селі але усі його заощадження він получив у спадок від своїх працелюбних предків і сам чоловік цінував працю.
Мартин кординально міняє не тільки своє життя, а життя його сім,ї. Він вирішує видати дочку замуж за інтелегентного чоловіка із міста, навіть відправляє свого сина на пошуки цього молодого чоловіка. Боруля забороняє своїй жінці господарювати по-дому, оскільки вважає, що це непритаманно членам дворянського титулу.
Чи можна сказат, що чоловік хотів кращого для своєї сім”ї? Я вважаю, що так. Він розумів, як міняється суспільство, як все залежить від влади. Але він нерозумів головного, його родина любила село, вона усе життя прожила там, працювавши на самих себе. Чоловік хотів забрати це все від них, нерозуміючи, що таким чином він кривдить їх. На мою думку, як би Мартин все ж таки поучив дворянство його см”я була б нещасливою, оскльки їм прийшлося б віддати усе ціне у їхньому життя заради статусу.