Твір-опис пам’ятки історії та культури України. Києво-Печерська лавра

загрузка...

Твір-опис пам’ятки історії та культури України. Києво-Печерська лавра 4.13/5 (82.50%) 24 votes

Історія слов’янського християнства нерозривно пов’язана з Києво-Печерською Лаврою. Не було і немає на Русі більш давнього пам’ятника культури та архітектури, ніж комплекс печер, увінчаний храмами з золотими куполами. Стародавній Київ дбайливо зберігає святині на високому правому березі Дніпра, в усьому світі немає аналогів схожого монастирського комплексу. Не відвести очей від багато прикрашених храмів, та немало скарбів лаври знаходяться під землею, в ближніх і дальніх печерах.
Основою оплоту християнства послужили численні підземні печери, де спочатку жили ченці. Це відбилося і в назві: «Печерська» означає печерна. У 1051 році, під час правління Ярослава Мудрого, почали будуватися храми. У 70-і роки XI століття був побудований Успенський Собор – крізь століття він проніс силу і велич, пережив пожежу і Другу Світову Війну, але зберіг для нащадків сім золотих куполів, які досі є серцем Лаври і християнської України. Від величі монументальних споруд захоплює дух, серце стукає вдвічі швидше.
Велика дзвіниця Києво-Печерської Лаври досі є одним з найвищих будівель в Києві. Вона виглядає як восьмигранна вежа з позолоченим куполом. Її висота разом з хрестом становить майже сто метрів. Дзвони курантів на самому верхньому, четвертому ярусі, відбивають кожну чверть години. Успенський Собор і Троїцька надбрамна церква не зберегли початкових контурів – в ході реконструкцій будівлі придбали риси бароко з фігурними фронтами і багатими ліпними прикрасами, але в їх основі – стародавнє каміння фундаменту початку XII століття.
Одна з найпізніших споруд у лаврі – церква в ім’я святих Антонія і Феодосія і прилегла до неї трапезна палата, побудовані у 1893-1895 роках. За трапезною розташований оглядовий майданчик з якого у будь-яку погоду можна розглядіти води Дніпра. Сьогодні кожен бажаючий може відвідати храми, і музеї внесені до спадщини ЮНЕСКО, доторкнутися до таємниць століть і долучитися до святості стародавніх ікон.Схожі твори

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *