Вишиванка
У кожного народу є свій традиційний одяг, якому притаманні особливі елементи, що перейшли у спадок від предків. Це не просто одяг, а безцінне надбання нації, невід’ємна частина її багатої історії, звичаїв та традицій. Духовним символом українського народу споконвіку була прекрасна вишиванка.
Наші пращури наділяли вишиванку надзвичайною силою, вірили, що це таїнство вершить долю людини. До сьогоднішнього дня усім відоме повір’я «в сорочці народився – значить поталанило». Вишиванка наповнює свого власника здоров’ям, духовною і фізичною красою, світлом та любов’ю. Адже кожен вишитий елемент, який прикрашає українську сорочку, несе у собі магічне значення і наділяє свого господаря особливою силою, оберігає його. Калина означає красу й продовження роду, дуб – силу та життя, троянда – палке кохання, барвінок – вірність, мак – молодість та захист від зла, а соняшник – символ сонця, світла і праці. Мають свій глибокий зміст і геометричні та зооморфні орнаменти. Сорочку вишивають кольоровими нитками, а найбільше підсилюють дію орнаменту яскраво-червоні кольори, вони надають вишиванці цілющої сили. Щодо розташування візерунків на сорочці, то їх краще зосереджувати на комірах, рукавах та манжетах, тобто в місцях, де одяг найбільше прилягає до тіла.
Обов’язковою умовою під час вишивання сорочки є світлі та чисті думки майстрині. З кожним стібком чи хрестиком вишиванка вбирає в себе частинку людської душі. Добрі та щирі помисли втілюються у вишиту сорочку, роблячи її магічним оберегом для того, кому вона назначається.
Шанують і люблять українці свою вишиванку, одягають її на національні свята та урочисті моменти життя, власноруч вишивають для найрідніших людей і усією країною відзначають день вишиванки – щирої душі нашого великого народу.