Від античності до романтизму
Античність представляє собою неоцінену культурну спадщину людства. Саме на надбаннях цього періоду спираються видатні культурні діячі світу. Без античної культури людство не змогло би досягти в своєму духовному та культурному розвитку сучасного рівня. Це нескінченне джерело для письменників, художників, скульпторів та культурних діячів.
Література античності створилася на основі світового народного фольклору та міфології. Міфологія зародилася ще під час первинного ладу.
В той час люди пояснювали природні явища за допомогою тварин та фантастичних істот. Саме тоді з’явилися міфічні герої. Античні Боги отримали вигляд людей лише в період розвитку Греції. Саме в той час людина набуває значення. Античність являє собою культ людини, її почуттів та краси тіла. В цей період народжується драма та лірика, з’являється театр. Література висловлювала вперше відкрито людські почуття: страждання та кохання. Античні перекази та пісні розкривають відчуття сучасної людини того часу.
Незважаючи на суворий період Середньовіччя, античність не була забута. В епоху Відродження всі ідеї античності набули знову популярності.
Римська література в період зародження була дуже схожа на античну. Згодом вона здобула своє індивідуальне обличчя. Римські письменники підіймали теми безцільного існування та утопії індивідуалізму. В літературних переказах того часу та поезії доносили трагедії життя, проблеми класової нерівності та виразу самобутньої життєвої позиції.
В сучасній літературі часто підіймаються питання значимості людини в світі. Минуло багато віків, а теми античності та романтизму не втратили своєї актуальності. Легко сприймати і твори того часу. Герої дуже реалістичні, а зміст доступний та сповнений філософських думок, що складають основні життєві принципи людства.