Мораль та внутрішня краса людини у творах українських класиків
П’єса під назвою «Наталка Полтавка» являється тим явищем в українській літературі, віддаленість якого в часі не спроможна заглушити свіжість і актуальність питань моралі того часу і сучасності. Твір доніс правду до теперішнього покоління, які тоді були істинні та правдиві почуття, та переживання, а також настрої українців, які жили в час описаний автором твору. Завдяки добре розкритій темі, п’єса стає важливою складовою частиною духовності та культури для всіх сучасних поколінь українців.
Твір безпосередньо відображає побутові нюанси та життєві принципи селянства в Україні в ті часи, особливості їх моралі, інтересів та психології. В створених автором образах втілюються найкращі якості та риси всього народу України. Тут він зумів точно передати все внутрішнє багатство та красоту духовних прагнень простих українців, які являються представниками великого народу. В творі розказується, як проста дівчина, закохалася в небагатого сільського парубка. Дівочі почуття чисті і високі, які повністю співзвучні з тогочасним уявленням про справжнє кохання. В українських піснях складених народом, повністю відображаються погляди молодої дівчини на право вільного, незабрудненого егоїстичними міркуваннями кохання.
В реальних, та складних умовах історичного буття народу України наша нація у своїх чудових мелодійних пісенних творах, опоетизувала самі сильні прояви відносин між людьми та почуттів, до яких можна віднести такі прояви, як вірність, любов до батьківщини, героїзм, дружба, а також чисте непродажне кохання. Стає зрозуміло, що ніякі багатства, ні становище в суспільстві не здатні змінити дружбу, щиру і непідроблену приязнь чи кохання.
Дівчина дуже поважає та шанує свою маму. В ті часи повага та пошана до своїх батьків вважалась головною моральною чеснотою дітей. Тим не менше, героїня твору здатна до значно рішучих вчинків та дій. Борючись за своє кохання та щасливе майбутнє , молода особа не переступає межі та не пробує вдаватися до обдурювання чи до якихось таємних змов. Цим твором автор передає свою віру в моральні чесноти українського народу та в його світле майбутнє. Він змальовує представників простого люду в якості безпосередніх носіїв високих цінностей і незламних моральних якостей.
Твір на тему: Утвердження народної моралі та внутрішньої краси у п’єсі І.Котляревського”Наталка Полтавка”
загрузка...