У піснях історія народу
Скрізь роки проніс український народ свої традиції. Серед них особливе місце посідає пісня. Вона супроводжує людину від народження і до смерті. Обрядові пісні співали при хрещенні дитині, її появі на світ, під час весілля та інших свят. Тужливі чи веселі мелодії однаково зачіпають струни серця, торкаються душі.
З пісень можна дізнатися багато цікавого про історію народу. У них захована вікова мудрість попередніх поколінь, реалії побуту, слава військових здобутків… В часи козацтва велику популярність здобула “Пісня про Байду”. Улюбленець простих українців, козак Ярема Вишневенький залишив згадку про свої подвиги. Під час бою з турецькими загарбниками героя беруть у полон. Султан пропонує сміливцю зрадити свій народ, за що обіцяє подарувати життя. Мужній воїн відмовляється. Правитель карає Байду жорстокими тортурами. Смертельно ранений чоловік їде проти волі султана. Убиває його разом з сім’єю.
Пісня “Ой Морозе, Морозенку” присвячена ще одній історичній постаті. В ній розповідається про сумну долю козака Морозенка, який поклав свою голову у боротьбі проти польських загарбників. Пісні про кохання займають почесне місце у культурі нашого народу. Вони передають вічні почуття, актуальні і в наш час. Прикладом цього є слова пісні «Ой у вишневому в садку». Просту мелодію награють музики на весіллях протягом кількох віків.
З пісень можна дізнатися багато історичних фактів. Вони є справжньою культурною спадщиною, неоціненним здобутком. В них прихована мудрість наших предків, описано звитяжні подвиги українських героїв, змальовано побут простих людей, їх думки та звички. Прості мелодії, щирі слова, які торкають приховані струни серця кожної людини. Слід бережно ставитися до надбань минулих поколінь, шанувати та звеличувати пісню.