Великі надбання і здобутки отримала наша Батьківщина – матеріального і духовного плану. Але, мабуть, найважливішими з них стали наші родючі землі, приємні в розмові та побуті люди і надзвичайно мелодійні народні наспіви.
Можливо хтось знає – скільки пісень склали українці? До кінця відповіді на це питання мало хто дасть. Записаними стали близько п’яти сотень тисяч пісень по всій країні. А скільки залишилося лише в пам’яті – ніхто і не перелічить…
З піснею українці народжувалися – чули колискові, виростали – слухали дитячі пісні, кохали – співали пісні про кохання, одружувалися – гуртом виконували весільні пісні, працювали під жниварські, чумацькі, свята зустрічали із колядою чи веснянками, відпочивали – підспівували коломийки та жартівливі, воювали – всім строєм вигукували слова козацьких, і навіть умирали.
Напевно і тому в кожній пісні залишався відбиток часу, коли і в яких умовах вона зародилася. В різних піснях є закарбованими сліди історії: козацькі мають в тексті елементи козацького устрою, одягу, за княжої доби в піснях описували життя княжого роду, війська, військові походи, весільне боярство та багато інших подій, що були присутні безпосередньо.
Різноманітністю тем наповнений перелік наших побутових пісень, які були створені народом у різні часи – від козацької доби – до сьогодення. Це козацькі та кріпацькі, чумацькі, бурлацькі, наймитські і заробітчанські, рекрутські, солдатські, стрілецькі, а також пісні українських визволителів. В кожній із них слова туги і болю перегукуються із мотивами повернення народу своєї свободи, незалежності і процвітання без натиску чужинців і міжусобної брані. В них завжди присутня велика віра в майбутнє, надія на добрі зміни в житті та любов до батьківської, рідної землі. Де іще можна прочитати кращу історію, якщо не в наших піснях!
Твір на тему: У піснях – історія мого народу
загрузка...