Твір на тему: “трагiкомедiя Мартин боруля”

загрузка...

Твір на тему: “трагiкомедiя Мартин боруля” 5.00/5 (100.00%) 1 vote

Твір на тему: "трагiкомедiя Мартин боруля"
Мартин Боруля
Мартин Боруля, заможний дворянин, який сплачує за оренду землі іншому господярю, у його хаті сидить Транделєв – довірена особа, Мартин приносить йому офіційний папір де зазначається, що він по рішенню «Дворянського депутатського собранія» залічує до роду дворянин, і розглядає його кандидатуру до Сенату. Отже, виходить Красовський зганьбив мене і мого сина, коли казав, що я є бідло, а син мій – теля. Боруля вирішуєпосадитиКрасовського за його слова і не пошкодує ніяких грошей. Транделєв розуміє, що йому трапилась виграшна справа, він бере справу Мартина проти Красовського, в свою чергу і справу Красовського проти Мартина.
У Мартина син працює у земському суді і той відправляє його привезти Націєвського, щоб одружити на своїй доньки.
Тим часом його донька Марися, і син іншого заможного шляхтича Гуляницького, вирішують сказати батькам про їх кохання і бажання одружитись. Боруля побачивши Миколу, наполягає, що його донька дворянського роду, і не може бути з простим хлопцем, вона повинна бути с знатним паном.
Микола повідомляє Марисю о рішенні її батька, і вона обіцяє щось придумати, бо кохання її чисте та згасне. Боруля забороняє своїй доньки робити справи по дому, а змушує вчитись вишивати, як повинна панна. І сам посилає слугу привезти дорогий самовар, чай, цукор, каву, щоб відповідати чину. Приїжджає званий жених, але Марися противиться і каже що інший у її серці. Націєвський підслуховує розмову батьків про майбутню дитину, гадає, що вони про Марисю. Ображений брехнею він вночі тікає з дому нареченої.
Тут вертається Степан і повідомляє, що суд скасували і всіх розпустили, надходить незабаром папери від Красовського де зазначалося, щоб сім я Борулі покинула його землю. Мартин зовсім занедужує, всі відмовляють його від думок про дворянство, ти паче Сенат відмовив, бо в якомусь документі було зазначено замість Борулі фамілія Беруля.
Мартин бере папку с документами і кидає її у вогонь, плачучи по грошам викинутим на справу, про загублену землю, і про те що він так і залишився бидлом .Схожі твори

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *