Товариші виховують краще ніж батьки, бо їм не властива жалість
Діти виростають, із малюків вони стають школярами, а потім вже і підлітками. Якщо раніше, в ранньому дитинстві, батьки були для них найважливішими людьми, з них брали приклад, до їхніх порад уважно прислухалися, то з плином часу прикладом для наслідування стають друзі.
Це можуть бути однокласники або діти з сусідніх будинків. Саме вони тепер мають вплив на дітей, які дорослішають з кожним днем. Варто сказати, що вони не тільки впливають на підлітків, але й виховують їх. Адже саме у спілкуванні з різними людьми відбувається виховання особистості. Характер загартовується, удосконалюється.
Часом друзі можуть давати і досить жорстокі уроки – можуть обманути, зрадити. Саме у такі моменти підлітки переосмислюють людські відносини, стають мудрішими і обережнішими. Усе це потрібно для дорослого життя, яке здебільшого складається з проблем і розчарувань.
Батьки ж обожнюють своїх дітей, вони намагаються оберігати їх від усіляких труднощів, жаліють та плекають їх. Як не дивно, але інколи це може мати і негативні наслідки. Дитина, відірвана від реального світу, яка спілкується тільки з люблячими батьками, дідусями і бабусями, все ж має колись зіштовхнутись з реальністю. І вона може бути несподівано неприємною.
Саме тому дуже важливо не обмежувати коло спілкування дитини лише родичами, адже друзі виховають краще. Вони без вагань вкажуть на недоліки, їхні поради, докори і навіть глузування дуже корисні для дитини, яка дорослішає. Звичайно, батьки повинні уважно приглядатися до товаришів. Адже вони можуть давати не тільки позитивний, але й негативний приклад.
Підлітки не завжди розуміють це, і можуть вибрати для себе не тих кумирів. Але батькам слід також пам’ятати, що відгороджувати дитину від друзів ні в якому разі не можна. Вони одна із найважливіших частин їхнього життя.
Твір на тему: “Товариші виховують краще ніж батьки, бо їм не властива жалість”
загрузка...