Твір на тему: “Тема релігії у літературі XX століття”

загрузка...

Голосуйте за цей твір

Переломні моменти в суспільному житті будь-якої держави, як правило, характеризуються загостренням суперечностей як соціального, економічного, політичного, так і релігійного характеру. І всі вони знаходять своє відображення в літературі. І це закономірно, так як цей вид мистецтва в більшій мірі, ніж інші, є своєрідним «дзеркалом епохи», в якому можна розглянути кожний історичний період з різних сторін і скласти досить об’єктивну думку про події, що відбуваються в суспільстві.Безсумнівно, одним з найважливіших переломних моментів в історії нашої країни був початок XX століття. Однією з важливих тенденцій у житті суспільства стала масштабна антирелігійна кампанія, розгорнута урядом СРСР у двадцяті роки, яка не зупинялася протягом декількох десятиліть.

Створювалися антирелігійні газети і журнали, публікувалися твори пропагандистського і антирелігійного утримання. У зв’язку з цим у суспільстві почала відбуватися переоцінка цінностей: християнська мораль, пов’язана з релігією, відходила в минуле. Проте в результаті «якість» товариства погіршувався, а не поліпшувалося, як очікували політичні діячі, які почали боротьбу з релігією. Разом з тим, в той час залишалося багато людей, для яких віра в Бога та дотримання відповідних моральних правил були нормою життя. І ці протиріччя все посилювалися: з одного боку, заперечення християнської моралі, а з іншого — насадження правил «нового життя».

Саме тому тема релігії посіла особливе місце в літературі першої половини XX століття, хоча звертатися до неї було далеко не безпечно.Схожі твори

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *