Сила духу – конструктиве начало в житті.
Як має виглядати людина з великою силою духу? Кожен з нас уявляє її по-різному: хтось бачить перед собою спортсмена, хтось ставить у приклад священнослужителя. Кожен має рацію і, разом з тим, кожен помиляється.
Навіть хвороблива та неспортивна людина може володіти такими духовними силами , які не до снаги навіть важкоатлетам. Можливості таких людей набагато більші, ніж у більшості людей зі слабкою волею. Міцний характер та твердість у поглядах допомагають їм легше долати життєвий шлях. Навіть не знаючи хто перед нами, ми на рівні почуттів помічаємо вольову особу.
В літературі прикладом сильних людей найчастіше виступають герої творів Лесі Українки, Івана Франка, Тараса Шевченка. Мій улюблений герой – Ян Гус із поеии «Єретик» Т. Шевченка. Яку силу духа треба мати, щоб не зрадити своїм принципам навіть на інквізиторскому вогнищі? Не знаю, але впевнена, що серед «героїв» сучасності таких немає.
В житті для мене показником сили духу є параолімпійці. Люди з фізичними вадами, незважаючи на біль і ризик травм, виходять змагатися за медалі. Що для них олімпійські нагороди? Визнання першості в спорті чи перемога над собою, здатність відчувати себе повноцінним? Дивлячись на екран, я навіть не помічаю, що у бігуна замість ноги протез, а у спортсмена, який стрибає в довжину немає руки. Їх сила духу настільки тренована, що глядач бачить перед собою атлета, ане інваліда. Їм не треба співчувати, ними треба пишатися.
Служителі церкви кажуть, що сила духу це свідоме прйняття в собі Святого Духа. Я не маю досить знань, щоб погоджуватись чи сперечатись із ними. Але в кожній людині від природи є щось, що дає мені надію на можливість колись досягти духовних висот. Адже у духовно бідної особи небагато шансів прожити відпущені роки так, щоб в кінці не було образливо і соромно.
Твір на тему: сила духу-конструктивне начало в житті
загрузка...