Кожен стикається з величезною кількістю перешкод проживаючи життя, і якщо нам вдається їх обійти, то ми стаємо сильнішими. Однак завжди існує ймовірність вибору не того напрямку, або плутанини у величезному лабіринті, наповненому лазівками і різними нюансами. Але правильним і світлим вважається життєвий шлях, який людина почала проходити гідно – іншими словами, найбільше наше життя спотворює непростий період дитинства.
Наприклад, початком всієї життєвої дороги, яку повинен був пройти головний герой поеми «Мертві душі», що стала безсмертним творінням М. Гоголя, стало дитинство. З перших сторінок твору читач знайомитися з рисами характеру Чичикова, такими як: розум, зажерливість, лицемірство, вміння підтримувати спілкування з людьми і підлаштовуватися під них. Головне життєве завдання персонажа полягає в накопиченні багатства, а проміжна – реалізація «мертвих» душ.
Саме навколо цього аспекту розгортається весь сюжет поеми. До своєї мети герой рухається вперто, і з власного шляху не звертає не на мить.
Відбувається все це, як описано в главі, присвяченій дитинству і юності Чичикова, з періоду його малолітства: батько тримався з ним суворо. В якості єдиного його наказу на адресу сина виступала рекомендація щодо бережливого ставлення до грошей, і догоджання всім, хто може надавати послуги, або має більш високий чин. Йому була властива велика завзятість, отже, сягав він чималих висот. Хоча найменувати все те, що вийшло у нього в результаті по-справжньому гідною життєвою дорогою.