Твір на тему: “Садиба в Качанівці”

загрузка...

Твір на тему: “Садиба в Качанівці” 4.50/5 (90.00%) 12 votes

Садиба в Качанівці

Що можна розповісти про одну з перлин Чернігівської області, так звану «Садибу в Качанівці». Це дивовижне місце, є справжнім історичним та архітектурним надбанням.
Садиба розташована у однойменному селищі Ічнянського району, яке виросло тут у середині XVIII сторіччя. Сама садиба розташувалася з південно-західного краю села і має два рівні.
Верхній з них розташований на плато містить у собі парадний двір, саму будівлю палацу, альтанку названу на честь М.Глинки, Георгієвську церкву. Також там розташовані два корпуси служб. До будівлі палацу входить вежа та два флігелями.
Крім того там розташований парк, на території якого поховані О.Агін, М.Гарама та Г.Честахівський. Також там розташований і пам’ятник Т.Шевченко, й ряд окремих житлових та господарських будівель.
Що до нижньої частини садиби, то вона представляє з себе величезний ландшафтний парк, що займає територію майже у 560 гектарів. В парку знаходиться 12 ставків, павільйон, велика кількість паркових скульптур, амфітеатр, декілька містків, а також “руїни”. На сьогоднішній день територія парку обмежується каскадом ставків та автомобільною дорогою.
Треба трохи розповісти про історію цього місця. Сама садиба була заснована ще на початку вісімнадцятого століття. Їй тоді володів Ф.Болгарин. Пізніше у нього, садибу викупив Ф.Коченовський, який був співаком при імператорському дворі. Він передав її у спадок своєму родичу. Саме їхнє прізвище стало основою найменування маєтку. Пізніше садибою володіли граф П.Рум’янцев та його син, а потім Батько та син Тарновські. У роки революції садиба декількох разів змінювала власника.
Кожен з означених хазяїв вносив до садиби щось своє поступово розвиваючі її архітектуру та ансамбль парку. В цьому, чарівному місці, яке до сьогодні зберегло красу та дивовижну атмосферу, в різні роки бували, жили, творили багато вдатних людей. Зокрема Микола Гоголь, Тарас Шевченко, Михайло Врубель, Ілля Рєпін, Михайло Глинка,Марко Вовчок, Дмитро Яворницький. І це лише маленька частка величезного переліку великих людей, діячів науки та культури, які увійшли в Українську, Російську, та світову історію. Тих хто надихався цим місцем, жив та працював там.
Про «Садибу в Качанівці» можна говорити дуже довго розглядаючи її історію, описуючи її дивовижну архітектуру та величну красу. Але краще ніж тисячу раз прочитати чи почути про неї просто один раз приїхати і побачити все на власні очі. Повірте ця поїздка того варта.Схожі твори

Один ответ на “Твір на тему: “Садиба в Качанівці”

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *