Твір на тему: “Рідна мова “

загрузка...

Твір на тему: “Рідна мова “ 5.00/5 (100.00%) 1 vote

Ще з народження, мати навчає нас любити рідну мову через колискову. Співаючи, вона голубить свою дитину та прививає їй шану до української пісні.
Саме рідною мені мовою, я вимовила свої перші звуки, перше слово «Мама», відтворила перше речення в зошиті «Я люблю татка», і вивчила свій перший вірш. Наша рідна, українська мова пройшла довгий та не легкий шлях. Її намагались видозмінити, русифікувати, не раз затоптати і зневажити.Та наша мова не зламна, і попри всі перешкоди воскресла і залишилася недоторканою. Тому, незалежно від стану у суспільстві, посади та матеріального забезпечення ми можемо вільно нею спілкуватися.
В народі говориться, «Без мови не буде нації». А яка ж для нас рідна мова? Це соловїна, милозвучна,дорогоцінна, красна, співоча українська мова, якою розмовляють наші батьки, бабусі та дідусі, братики та сестрички, друзі. Це мова, якою писали про Україну видатні поети та митці, зокрема Т.Шевченко,І.Франко, Л.Українка та інші. Та наразі кожен з нас шанує її та ставиться до неї порізному. Хтось вільно володіє нею, хтось вживає в мову «словапаразити», жаргони, а хтось і зовсім соромиться її, розмовляючи мовою,ближчою до душі. Не дайте мові, яка пройшла такий довгий шлях удосконалення, знову бути затоптаною.
І байдуже де ви народилися, в селі чи в місті, не варто цуратися своєї мови. Гордіться та цінуйте свою українську мову, адже їй суджена терниста та довга дорога.Схожі твори

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *