Твір на тему: Реальне і фантастичне в романі Майстер і Маргарита

загрузка...

Твір на тему: Реальне і фантастичне в романі Майстер і Маргарита 5.00/5 (100.00%) 1 vote

Реальне і фантастичне в романі «Майстер і Маргарита».
В повсякденному житті ми досить часто стикаємось з незвіданим, але наш розум так влаштований, що все незрозуміле нам вважається розіграшем або божевіллям. Тільки люди, що здатні абсолютно вірити своїм очам і вухам, можуть бачити надприроднє в світі.
Такою людиною був М. А.Булгаков. Його романом «Майстер і Маргарита» можна захоплюватись, можна досліджувати, але ще жоден читач не залишився байдужим до цого твору. Пишуть, що автор був не в собі від наркотичної залежності, що сюжет роману – його галюцінацїї. Неважливо! Булгакову вдалося те, що до нього не зміг ніхто, і ніхто не повторив донині – змішати коктейль з фантастики та реальності, не опустившись при цьому до сюжету з фільму жахів.
Звичайна Москва початку 20 століття, прості жителі зі своїми вадами, мріями, кар`єрою. І тут з`являється Воланд, фігура, яка стала культовою для багатьох поколінь. З його появою в роман вривається містика, причому не на рівні фокусів, а саме та, що примушує глибоко ховати свої недоліки і молитися, щоб його не зацікавила твоя персона. Воланд та його оточення уособлюють собою вічність, те зло, що має відбутися для того, щоб знову перемогло добро. На фоні цих колоритних персонажів фантастичного відтінку набувають люди з рисами досить буденними: хабарники, підлабузники, ледачі, зрадливі. Здається, читач дивиться на москвичів очима вічного судді. Для нього ми всі однакові, на фоні його досвіду наші намагання зробити кар`єру, заощадити побільше грошей або вигідно одружитися – ніщо. Він не сміється над людством, він його аналізує. А в якості лаборантів у його дослідженнях виступають Коров`єв, Азазелло та Бегемот.
Інодв мені здається, що булгаківські герої досі серед нас: вивчають, досліджують наші вчинки, провокують. І дуже жаль, за сто років люди не змінилися, залишилися такими ж як в «Майстері і Маргариті».Схожі твори

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *