З давніх-давен така риса, як порядність була визначною для інтелігентної та освіченої людини. Порядність – це моральна риса, що притаманна людям. Порядна людина завжди відповідально ставиться до своїх обіцянок, та уникає образливих слів або дій іншим людям.
Порядність – завжди допомагала людям залагоджувати конфлікти (та уникати їх), заводити нові знайомства (котрі потім можуть перерости у дружбу, або, навіть любов), та просто відчувати себе впевнено у беседі з незнайомцями.
Стати чемною, порядною людиною – з одного боку дуже просто, але з іншого і не так легко. Проблема полягає у тому, що у сучасному світі кожен тлумачить слово “порядність” як йому заманеться. Для одних людей – порядність це синонім слова “етичність”, на їх думку – порядна людина це та людина, яка допоможе бабусі перейти через дорогу, допоможе вагітній жінці з важкими сумками, поступиться інваліду місцем у громадському транспорті, тощо. Для інших – це слово означає щось наближене до інтелігентності, може, навіть, до шляхетності, тобто вони вважають, що порядна людина – повинна знати якою рукою треба брати виделку, а якою ніж; знатися на стильному одязі, вміти розрізняти сорти сиру, та вина.
На мою власну думку – слово порядність більш близько до слова “чесність”, ніж до будь-якого іншого – порядна людина має вміти дотримувати слово, не має вводити в оману людей, та завжди допомагає людині, що опинилась у важкій ситуації.
Тож якби ми не тлумачили термін “порядність” – усі можуть погодитися в одному: порядність – це позитивна людська риса, яка личить кожному!