Українська пісня – здоров’я української нації. Якщо пісня сумна, то це означає, що нація душевно хвора, тобто пройнята сумом. Вона відіграє велику роль у житті нашої нації. Болючі удари долі, яких зазнав український народ, відчула і українська народна пісня. Але щораз оживала, об’єднувала, гальмувала духовний біль і смуток, дарувала надію на краще майбутнє, запалювала вогник в серцях народу. Завдяки їй наш народ вистояв перед такою кількістю болю.
З перших днів життя ми чуємо ніжну пісню – мамину колискову. В ній стільки душевності, любові, турботи віддає мама своїй малечі через прості слова. Але найбільш поширені пісні про кохання. В них оспівуються щирі почуття молодих сердець, розлуку закоханих, нещасливе кохання. Пройнята почуттями кохання пісня звеличувала красу природи рідного краю, і нашої Батьківщини. Особливою характерністю української пісні є її співуча простота.
З народних пісень можна довідатися про війни, битви, перемоги і поразки, про славу великих синів народу і його зрадників. Дух непокори, вічне прагнення до волі, незалежності – риси, які генетично притаманні нашому народу.
Отже, пісня – душа українського народу. Я так хочу, щоб сьогодні на нашій землі звучали пісня про кохання, а не линув до неба тужливий і гіркий плач матерів, дружин і дівчат, які не дочекалися, щоб повернулися їхні сини і кохані з війни. Вистачить вже болю для України…