Українська пісня
З давніх-давен люди складали пісні. В них описувався побут народу, його звичаї і традиції. За допомогою пісні люди передавали почуття кохання, смутку та горя. В піснях оспівувалось все те, що хвилювало людей в якийсь певний час. Наприклад, в сиву давнину люди вірили в Богів, бо ніяк інакше не могли пояснити природні явища та стихійні лиха. Люди присвячували Богам свої найкращі пісні та молитви. З початком землеробство та скотарства люди почали складали пісні про врожай та про домашніх тварин, в яких звеличували їх, та боготворили. Жодна війна чи сутичка між ворогуючими сторонами не обходилася без оркестру з піснями, що заохочував людей до битви.
Пісня зародилася значно раніше, ніж писемність та наука. Вона передавалася з покоління в покоління до того часу, поки її змогли записати. За допомогою пісень вчені змогли дізнатися, як жили наші предки, що вони відчували та як ставилися до певних історичних подій. Навіть дослідити дійсний хід історії, вченим допомагає аналіз тогочасних пісень.
Сучасний світ також не обходиться без пісні. Зараз створено дуже багато авторських пісень, які кожного дня ми слухаємо по радіо, в інтернеті чи купуємо певні збірки. Нам подобається слухати пісні, наспівувати їх, адже в них розкрита частинка душі автора. Гарна пісня піднімає настрій, збагачує душу, наповнює радістю людські серця, чи підтримує в тяжкі хвилини.
Народні пісні мають особливий потенціал. Вони доходять до нас з глибини віків, розкривають менталітет кожного народу. В Україні це пісні про калину та вербу, біля яких люди ділилися почуттями, розкривали один одному душі, прагнули кращого майбутнього. Українські народні пісні вчать нас бути чесними, розумними, працелюбними, добрими. Крім того, в них описано прагнення українського народу до волі, відчувається заклик до боротьби за незалежність та справедливість. Адже український народ ніколи не скорювався і завжди боровся за свою вільну країну, за її добробут і процвітання.
Тож, пісня – це скарб народу. Вона житиме завжди, поки живе народ, допомагатиме, підтримуватиме та лікуватиме людську душу.