П’ятнадцятирічний Капітан
Не завжди в романі можна побачити справді захоплюючу історію, яка поєднується з високим моральним вченням. Мало того, це вчення є зрозумілим для дитячого розуму, що робить роман більш унікальним. Мова йде про твір французького письменника – Жуля Верна, під назвою «П’ятнадцятирічний капітан». В цій історії можна не тільки насолодитися всім обсягом пригодницького мотиву, а і побачити як автор засуджує рабство. В цьому романі є все: справжня дружба, відданість до останнього моменту, відважність головного героя, сюжет який нікого не залишить байдужим і звичайно щасливий кінець
Отже, головний герой хлопчик – Дік Сенд. Так сталося, що він лишається єдиним хто може керувати кораблем. У своїй подорожі він не втрачає відваги, і попри природні лиха що зустрічають його в морі, він пришвартовує корабель до берега. В той час рабство уже було поза законом, але все ж деякі банди «ловців» ще діяли. Саме на одну з таких банд натрапив хлопець разом зі своїми друзями, пришвартувавши судно у берегів Анголи, яка в той час була мало не головним світовим центром рабства.
Бандити хотіли і їх продати в рабство. В усіх сценах, які проходять у рабській Анголі можна прослідкувати огиду автора до того що відбувається. Работорговці готові полонити не тільки представників Африки, а і білих людей. Це робить їх ще більш жадібними людьми, в яких немає совісті, і гідності. Переживши всі наступні події їхнього заточення, Дік с друзями все-таки рятуються він ганебних злодіїв. Мало того, їх рятує афроамериканець на ім’я Геркулес. Ця подія також показує відношення автора до несправедливого ставлення до цілої раси. Вони рятуються та успішно добираються до Америки.
По прибутті один з членів команди, а саме містер Уелдон знаходить і викуповує всіх рабів з якими він і його друзі були під одним ярмом. На честь повернення уже вільних людей, влаштовується банкет. Перший же тост друзі піднімають за Діка Сенда – п’ятнадцятирічного капітана.