Твір на тему: Образ князя Ярослава Мудрого (За романом П. Загребельного “Диво”)
П.Загребельний брав за основу свого роману старовинні літописи. Дещо художньо домислюючи, він намагався передати всю складність часів Київської Русі. Постаті князів неоднозначні, зокрема Ярослав описується як миролюбивий, сильний духом, справедливий правитель.
Ярослав Мудрий в романі – особистість з багатим внутрішнім світом. Він ріс, спілкуючись з книгами та монахами. Щоб бути гідним свого покликання князь змушений був вбивати, бути незламним та жорстоким.
Після непримиренних конфліктів з родичами він назавжди зненавидів війни. Час його правління був найспокійнішим за всю історію Русі.
Владу Київський правитель використав не для завойовницьких війн, а для благоустрою своєї країни. Він прагнув зробити свій народ освіченим, познайомити його з культурою, мистецтвом. Ярослав намагався показати світу прекрасну сторону Русі, і це йому безперечно вдалось
Крім шляхетних міркувань, в образі присутні досить сильні честолюбиві мотиви. Бажання увіковічити своє ім’я, спонукає можновладця будувати міста та храми. На його думку лиш величне місто, якому не буде рівних а всій землі, зможе гідно прославити та залишити пам’ять на віки про славного князя.
Трагедія була в тому, що чим більше правитель старався підняти авторитет держави, бути ближчим до народу, тим далі той від нього віддалявся. Хоч головним сюжетом твору є будівництво та планування храму, княжий образ «червоною стрічкою» проходить через увесь роман.
П. Загребельний настільки образно відтворив історичні факти, що дозволив читачам заглянути у внутрішній світ величного Ярослава Мудрого. Дав змогу зрозуміти мотиви багатьох його вчинків.
Максимально розкриваючи психологію своїх персонажів автор змушує по-новому сприймати історичні факти та постаті.