Образ Фауста
Особистість Фауста зацікавила багатьох письменників серед яких і просвітник Й.В.Гетте. Цікавить історичний образ Фауста авторів не випадково, адже це історія реальної людини. Перші спогади про вченого Фауста зустрічаються в 1593 році. Фауст був професором, лікарем і хіромантом. Не дивно, що лютеранська віра обвинувачувала вченого в зв’язку з дияволом, тому що раніше віра забороняла будь-які експерименти і винаходи. Загинув легендарний вчений під час невдалого експерименту.
Після трагічної смерті народ полюбив Фауста, який заради науки пожертвував своїм життям.
Взявши за основу написання свого твору образ Фауста Гетте зумів відтворити і передати тяжкий життєвий шлях героя. Гетте наділив свого персонажа рисами, які характерні для людини початку епохи Відродження. На прикладі Фауста Гетте змушує читача замислитись і відповісти на запитання: хто така людина і навіщо вона прийшла в світ?
Образ Фауста у поемі уособлює людство в цілому з його проблемами і досягненнями, але як і всі люди вчений не є ідеальною людиною.
Все своє життя Фауст прагне пізнати світ. Перше що хоче зробити вчений – перекласти і вивчити Біблію. Перекладаючи рядки він починає дискусію, в які не погоджується зі Святим Писанням. Фауст перебуває у відчаї, присвятивши ціле життя пізнанню світу він розуміє, що нічого не досяг. Відведених років йому не вистачило, щоб насолодитись життям і розгадати таємницю світу. Фауст вирішує звести всі рахунки з життям, але поява Мефiстофеля змушує його замислитись. Підписав угоду з дияволом Фауст насолоджується життям, але коли він стане щасливим повинен буде віддати душу Мефістофелю.
За довгі 100 років Фауст пізнав силу справжнього кохання, відчай, втратив єдиного сина і лише будучи на одинці відчув єдність з навколишнім світом. Фауст, котрий бачив свій сенс буття у пошуках істини, знайшов відповіді на запитання, які його цікавили,але ціною стало життя повне страждань і випробувань. Сенсом життя Фауста була допомога ближньому і тому його душа заслуговує на рай, а не пекло.