Іван Петрович Котляревський – являється основоположником нової української літератури. Однією з найвідомих п’єс автора є «Наталка-Полтавка», яка посіла видатне місце в спадщині українського народу на довгі роки. В цьому витворі літератури простою, зрозумілою і живою мовою, описується соціальне та побутове буття українського народу XVII століття, яке є цікавим і для сучасного читача.
Головною героїнею Іван Петрович обирає Наталку. Це проста дівчина з українського міста Полтава. За сюжетом п’єси, вона з мамою переїхала з міста до села. Тут її пізнали як благочестиву та кмітливу, а головне трудівницю, яка своїми силами утримує себе та свою маму. «Золото, а не дівчина» – так говорили про неї всі місцеві хлопці, яких зачаровувала неповторна краса героїні. Разом з тим, парубки знали, що дівчина чекає із подорожі коханого Петра. Ми бачимо, що головна героїня розумна, щира, вірна, і як сама вона говорить, що все її багатство – добре ім’я. Героїня усвідомила почуття власної гідності, і не бажає із-за грошей та слави приносити в жерству своє жіноче щастя. Дівчина, шануючи свою матір, дає згоду вийти заміж за нелюба. Це рішення не змушує її відмовитися від свого коханого Петра, і коли він повертається, Наталка доводить свою вірність.
У п’єсі автор використовує український фольклор. Це ми помічаємо у висловлюваннях дівчини, коли вона використовує елементи народної творчості, а також і в піснях, які співає героїня.
В образі головної героїні втілені найкращі риси української жінки: щирість, скромність, доброта, вірність, чесність, повага до рідних. В свою чергу автор описує її наполегливість та рішучість у боротьбі за власну долю. Також з впевненістю ми можемо сказати, що Наталка це ідеал української дівчини. Завдяки тому, що героїня наділена загальнолюдськими принципами, вона стала прикладом для наслідування не для одного покоління юних дівчат.
Твір на тему «Наталка – ідеал для сучасної дівчини?» (Квітка-Основ’яненко)
загрузка...