загрузка...
Мої плани на майбутнє
Не раз я замислювався про своє майбутнє, ким я буду і куда мене занесе доля. Як і багато людей, я мрію про світле майбутнє, про те, щоб бути корисним для суспільсва.
Нещодавно я визначився з професією. Я б хотів бути хірургом. Це ж так добре, коли ти допомагаєш людям, коли даєш їм надію на життя. Але ця професія не з легких. Щоб стати добрим лікарем, треба наполегливо вчитися на протязі 7 років.
Окрім користі для суспільства, в професії хірурга є і інші плюси. Насамперед це:
- Очевидні та швидкі результати своєї роботи. Зазвичай хірург радикально втручається у перебіг захворювання, тому після операції у стані пацієнта наступають значні зміни, які помітні і пацієнту, і хірургу.
- Престиж. Зазвичай хірургічна допомога — це єдиний шанс, щоб врятувати життя пацієнта. Тому в суспільстві ця праця визнається важкою та відповідальною професією.
- Професійне визнання. Ефективність оперативного втручання визначається саме майстерністю лікаря.
Але у професії хірурга є і свої мінуси, такі як:
- Важкий графік роботи. Чергування у вихідні дні, екстрені виклики.
- Важкі умови праці. Проведення операцій передбачає багатогодинні навантаження, роботу в умовах штучного освітлення, контакт з асептиками та антисептиками, біологічними розчинами. Лікар піддає великому ризику власне здоров’я.
- Низька оплата праці. В державних лікарнях заробітня плата достатньо низька. Це змушує лікарів брати максимальну кількість нічних змін, додатково влаштовуватися до комерційних центрів, а іноді і зовсім покидати роботу.
- Ймовірність судових розглядів. Несприятливі результати операцій можуть стати причиною адміністративних та судових розглядів.
Незважаючи на всі мінуси, я вважаю, що професія хірурга дуже хороша та перспективна, адже рятувати людські життя — це благородний вчинок.