Українська пісня – душа народу. Справді, впродовж багатьох століть для кращих синів і дочок нашого народу пісня була щирим і правдивим підручником з історії. Вона виховувала, підтримувала, окриляла й надихала, пробуджувала національну гідність і свідомість, підтримувала людей у різні періоди їх життя, запалювала вогник щастя і надії у серцях.
Мій улюблений вид народної творчості – пісенна поезія народно-календарного стилю. Вона належить до найдавніших проявів усної народної творчості. У давнину кожна робота починалася і закінчувалася виконанням хорових обрядів. Обрядові пісні найчастіше співають хором, де спів, музика і танець переплітаються в одне ціле. В цей час можна було розслабитися і забути про важку роботу і домашні проблеми.
До обрядових пісень зимового періоду належать щедрівки та колядки. Це були церковні гімни, які поширилися завдяки своїй співучій простоті.
Весною не тільки пробуджується земля, але й оживає природа, а з нею з’являються радісні надії і клопоти. Весняні обрядові пісні називають веснянками. В них оспівується пробудження природи після зимової сплячки.
Так хочу, щоб сьогодні на нашій землі пісня відновила свою колишню могутність. Тому що люди забувають і цураються свого українського коріння. У цей нелегкий час ми маємо об’єднатися, а спів рідною мовою допоможе нам у цьому, згуртує український дух. Ми не маємо права втратити таку цінну завойовану незалежність.