Якщо запитати у будь-якого учня, навіщо йому необхідне знання мови, відповідь буде однотипним. Кожен скаже або про те, що це стане в нагоді на іспиті, який обов’язково доведеться здавати заради вступу до ВНЗ, або піде коротку відповідь: “Українська – наша рідна мова, ми повинні правильно говорити на ній.” Але ніхто не замислюється про те, що необхідність знань полягає не в тому, що так буде правильно на думку суспільства.
Людина повинна говорити правильно, використовувати великий словниковий запас і робити все це тільки заради себе.
Спочатку я б хотіла торкнутися хвилюючу всіх працездатних громадян тему. Те, як далеко зможе забратися по кар’єрних сходах освічена людина, безпосередньо залежить від його вміння домагатися свого за допомогою слів. Чим точніше і розумніші мова, тим швидше зростає авторитет серед колег, та й начальство куди більше любить і заохочує ораторів, ніж людей, не здатних зв’язати кілька слів у речення, що має сенс.
Крім того, в деяких випадках у абітурієнта не буде можливості навіть вступити на улюблену спеціальність, якщо у нього не буде достатньо добре розвинена мова. Так, наприклад, журналісти, режисери, продюсери і багато інших людей перед початком навчання проходять творчі випробування, спрямовані на виявлення кращих знань мови. Вся справа в тому, що людські думки можуть розвинутись настільки, наскільки розвинена мова в цілому.
Людина не зможе точно уявити нічого в своїй голові, якщо у нього не буде словесного уявлення картини. Розум і уяву залежать від того, які можливості людини як носія мови. Тому так важливо вдосконалювати мова: це те, що допоможе нам стати творцями чогось великого, бути важливою частиною еволюції суспільства, а не безглуздим її учасником.
З усього вищезгаданого можна зробити висновок, що людині слід глибше вивчати мову просто для того, щоб стати людиною, а не примітивним істотою.