Твір на тему: мазепа байрона

загрузка...

Голосуйте за цей твір

Твір на тему: мазепа байрона

Джордж Гордон Байрон “Мазепа”
Достатньо цікаво, що ж саме привернуло увагу такого видатного англійського поета до історичної постаті Івана Мазепи? На початку XIX століття існувало декілька праць, в яких згадувалась Україна. Побутує думка, що після прочитання однієї з цих праць, автор і вирішує написати свою відому поему.
Вірогідно, що праця Вольтера “Історія Карла XII” стала підґрунтям для поеми “Мазепа”. Особливої уваги Вольтер надав одному епізоду з життя Мазепи, що буде покладений в основу однойменного твору Байрона.Ця історія з життя розповідає про перебування ще молодого Мазепи на службі при дворі польського короля Яна II Казимира. Пізніше українця звинуватять в інтимних стосунках з дружиною одного зі шляхтичів, що призведе до суворого покарання, а саме – прив’язування до дикого жеребця. Після того, як коня пустили в степ, головному герою вдається звільнитися. Змученого та знесиленого його рятує українська дівчина, яка стане його дружиною. Завдяки освіченості, Мазепа знайде шлях до верхівки української влади й невдовзі стане Гетьманом всієї України.
Це ліро-епічна поема з 20 розділів, в якій через монолог-сповідь головного героя автор хоче детально дослідити сутність його почуттів, думок та вчинків. У творі гетьман зображується людиною похилого віку, яка натомість залишається сміливою і сильною. Змінити плин історії йому не під силу, але він береже свою честь і гідність до кінця.

З романтичним героєм його пов’язує вірність високим ідеалам, таким як: кохання, дружба, свобода. Цим він відрізняється від короля Карла, якому розповідає ці історії. Поєднуючи його з “байронічним героєм”, можна виділити такі риси, як: могутня воля, смілива вдача, волелюбність та нескореність. Наче такий собі “шляхетний злочинець”.
Образ Мазепи багатогранний, що дає підґрунтя для великої кількості досліджень. Наприклад, можна зробити висновок, що повне пригод і романтики життя Мазепи є чужим Карлові, представнику західної культури. Це вказує на розбіжності в нашій культурі та культурі Заходу.Схожі твори

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *