Твір на тему: мандри гуллівера

загрузка...

Твір на тему: мандри гуллівера 3.33/5 (66.67%) 3 votes

Твір на тему: мандри гуллівера

Джонатан Свіфт написав дуже багато сатиричних казок і памфлетів, в яких висміював недоліки англійського суспільства XVIII століття. Але самим великим його твором, де віддзеркалилися погляди автора на людину, її місце в світі, є роман «Мандри Гуллівера». Автор дуже скрупульозно дотримується обраних ним масштабів. Якщо в країні Ліліпутів все в 12 разів менше Гуллівера, то в Бробдингнег – в 12 разів більше. Це роман мандрів і пригод.Його герой зробив чотири подорожі, і кожна з них була відкриттям цілого світу. Описуючи мандрівки героя, автор з’єднує реальність з вигадкою, а дійсність з казкою. Корабельний лікар Гуллівер, мандруючи по морю, потрапляє в фантастичний світ ліліпутів та велетнів. Герой прагне досліджувати ці світи, побільше дізнаватись про істот, що там живуть, про їх закони та звичаї. Але як би ці світи не відрізнялися один від одного, між ними є деякі загальні риси, наприклад: несправедливе правління, яке автор висміює. Потрапивши в світ ліліпутів, Гуллівер починає спокійно досліджувати навколишній світ.

Причому робить він це, як вчений. Всі відомості про нову країну зображуються автором з великою точністю. Так, наприклад, дуже детально описано, за допомогою яких механізмів і як Гуллівер був доставлений ліліпутами в місто, скільки знадобилося їжі, щоб його нагодувати, зазначено, що зріст людини в 12 разів більше росту ліліпута, а розмір тіла дорівнює 1728 ліліпутів. Гуллівер прагне все обчислити, виміряти. Причому він завжди порівнює новий світ зі своїм рідним. Допитливого Гуллівера цікавлять, навіть не стільки розміри мешканців, скільки їх порядки та звичаї. Гуллівер поводиться миролюбно і доброзичливо.

Такі порівняння допомагають читачеві зрозуміти, що хоча зовні країна Ліліпутів і відрізняється від Англії, але дуже схожа на неї системою управління, освіти, військової політики, способом життя людей. Як і в Англії, в країні карликів є дві партії. Вони ворогують між собою, але привід для цієї ворожнечі зовсім мізерний і смішний – це висота каблуків. Чудом виживши в країні Ліліпутів, корабельний лікар Гуллівер з’являється в країні 72-футових велетнів Бробдингнег. Де йому знову доводиться стати придворною дивиною, тільки тепер уже в образі карлика.Схожі твори

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *