Твір на тему: козацькому роду нема переводу

загрузка...

Твір на тему: козацькому роду нема переводу 5.00/5 (100.00%) 2 votes

Твір на тему: козацькому роду нема переводу

Чимало літ сплинуло від тих часів, як українські землі були козацькими. Проте й досі ми зберігаємо в пам’яті те, що ми – козацького роду.
В часи, коли західноєвропейці про демократію й гадки не мали, в Придніпровських землях було засновано республіку на християнських засадах. Влада була виборча, у виборах приймали участь всі, без виключень козаки.
Що ж передувало виникненню козацтва в наших землях? Саме геополітичне положення нашої країни, як би на перетині всіх шляхів, спричиняло значні біди. Держави, між якими були розділені території сучасної України, не могли захистити своїх громадян. Звичайні селяни, гречкосії та хлібороби, не мали змоги для самозахисту.Часи були страшні. Татарсько-ногайські війська спустошували наші землі, вбивали й брали в полон цілими селами. Різні кривди, які простий люд зазнавав від свого панства, доповнювали чашу народного невдоволення. Саме існування народу було під загрозою. До того ж, якщо татарські загарбники, зазіхали на матеріальне і фізичне, то польські колонізатори прагнули позбавити нас духовної самосвідомості. Їх метою було окатоличення та ополячення українського селянства, повної його асиміляції.

Релігійна складова, історична, мовна – це ті підвалини на яких ґрунтується народність. Народність була під загрозою знищення. Та наших предків вирізняла свободолюбивість в найширшому розумінні. Вільні духом не могли й не хотіли коритися жорстоким обставинам. Передові люди того часу прагнули до збереження етносу, до його становлення як країни.
Князь Дмитро Байда-Вишневецький не був ані бідним, ні приниженим. Та, очевидно, він був патріотом. Саме за його почином почався організаційний рух по створенню Запорізької січі, де збиралися нескорені та небайдужі чоловіки.

Козацтво було політично грамотним і свідомим – без повного розуміння світового положення їх дії були б приречені.
Уже за часів Богдана Хмельницького в козацькій столиці Чигирині було шістнадцять іноземних посольств. Це свідчить не лише про визнання козацької держави, а й про те, яке вагоме положення вона займала в тогочасному світі. Це була сила, з якою доводилося рахуватись. Козацький уряд не запобігав перед світовими державами, а провадив послідовну політику, що спиралася, насамперед, на інтересах саме козацтва.

Тодішній світ був дуже жорстоким. Населення безправне. Лише козаки дбали про захист народу. Методи були жорстокі, але, на мою думку, та жорстокість була вимушеною. Національно-визвольна війна Богдана Хмельницького зберегла наші віру і мову, ми збережені як нація.
Мудрість Богдана Хмельницького як політика для мене незаперечна. Є думка, нібито його договір з московським царем був хибним і навіть злочинним. Але наш народ позбавився унії, зберіг мову. Це досягнення? Безперечно.
Вибір у Богдана був невеликий, та він думав на віки вперед: України не було б на сучасній карті, якби тоді народ підпав під польське владарювання.

Ми – козацького роду! Тож давайте займемо прагматичну позицію щодо інших країн. Давайте пам’ятати, в першу чергу, про свої національні інтереси, про те, що ми давно сформована народність. Не будемо Іванами, котрі не пам’ятають свого роду. Нам не треба прагнути в Європу – ми європейці. Просто станьмо силою, яка змусить рахуватися з нами. Пам’ятаймо про єдність, братерство, не лише про наживу і гроші. Для козаків другорядним було матеріальне, першочергово стояла духовність, як та засада, без якої неможливе збереження нації.
Сильні духом, ми – козацького роду!
Козацькому роду нема переводу!Схожі твори

  • Твір на тему: їжа на англійській мові “Найсмачніша” тема у мистецтві перекладу, звичайно ж, пов’язана із їжею. Англійську мову і українську поєднують продукти і страви. […]
  • Твір на тему: голодомор Немов прокляття ожива Рік тридцять третій… Голод…голод…(Б. Олександрів) Спливає час , минають роки, а жахливі події 1932- 1933 […]
  • Твір на тему: моя бабуся У мене найкраща бабуся у світі. Вона живе разом з нами, тому я маю можливість щодня бачити її, спілкуватися з нею. Усі говорять, що я […]
  • Твір на тему: вчинок яким я пишаюся Вчинок яким я пишаюсь Насамперед кожен із нас повинен задуматися про те, чи є в його житті реальний вчинок яким він пишається. Адже у […]
  • Твір на тему: вогонь прометея світло свободи Твір «Вогонь Прометея – символ свободи» Титан Прометей - це персонаж з міфології Стародавньої Греції. Як йдеться у цій міфології, […]

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *