Для України козацтво зіграло важливу роль у становленні країни, її народу, культури, звичаїв. Козаками пишаються, адже вони – втілення мужньості, відваги, сильного духу. Козацтво надихало людей на створення незалежної України, вільної від феодального гноблення.
Ні татари, ні ляхи, ні турки не могли зрівнятися з силою козаків, що самовіддано захищали кордони рідного краю. Ми повинні бути вдячні їм, адже зараз ми вільні і живемо у прекрасній країні. Вони відмовлялися від комфортного життя у колі родини, йдучи на небезпеку та ворожі шаблі.
Запорізька Січ – місце, де козаки навчалися бути справжніми захисниками своєї батьківщини. Зараз воно славетне на всю країну, тому кожному хочеться поринути у цю атмосферу, де були найсміливіші українці.
Найбільше горе козакам завдала польська шляхта. Вона знищувала родини козаків, безчестили дочок. Але козаки не відступали від своїх поглядів, долали прешкоди і під надійним плечем Богдана Хмельницького йшли тільки вперед. На мою думку, менталітет українського народу сформувався саме завдяки козацтву.
Адже не дивлячись на важкі обставини, гноблення, падіння, українська нація продовжувала існувати і виживати у будь-яких ситуаціях. Своїми подвигами козаки показували, що тільки сила духу здатна провести вперед, у краще життя.
Всю душу козаків можна знайти у думах, що були їх постійними компаньйонами. Кобзарі, бандуристи поширювали ці думи, розповідаючи про те, що знаходиться глибоко в душі у козака.
Адже козаки намагалися зачинити свої почуття, щоб ворог не знаходив слабкі місця. Бо бути сильним – це не падати, навіть коли б’ють там, де болить.
Козак – це приклад сильної духом людини, що є обличчям українського народу. Ми повинні пишатися ними, адже такий приклад дійсно сильної людини є не у кожного.