Книга
Книги – джерело знань. Це двері в чарівний світ, де живуть персонажі відомих творів. Завдяки книгам людина може дізнатись багато цікавої інформації, познайомитися з думками та висловами мудрих людей. Згідно з народним прислів’ям: « Хто з книгою подружиться, той розуму набереться».
Знайомство з світом художньої літератури починається в дитячому віці. Малюк торкається руками своєї першої книжки, роздивляється малюнки та літери. Зацікавленість казками з часом переростає у щось більше, і у старшому віці людина з задоволенням читає мистецькі твори. За допомогою літератури розширюється світогляд, формується світосприйняття, збагачується словарний запас. У читачів розвивається уява, фантазія, виробляється художній смак.
Народна творчість містить багато приказок та прислів’їв про книги: «Книга і труд хороші плоди дають», «Книга в щасті прикрашає, а в нещасті утішає», «Одна мудра книга краща від найбільшого багатства»…
Читаючи художній твір людина поринає у чарівний світ, переймається долею головних персонажів, захоплюється сюжетною лінією. Переживання за улюблених героїв роблять нас добрішими, милосерднішими, вчать на чужих помилках. Книга – вірний друг, до якого можна звернутися з будь-яким запитанням. У ній прихована мудрість попередніх поколінь, праці видатних науковців, культурна спадщина народів світу. Завдяки книгам проводиться навчання у школах, вищих учбових закладах. Без них важко уявити життя людини. Як говорить прислів’я: «Мудрими не народжуються, а з книжок навчаються», а також «Одна книжка може тисячі людей навчити».
Не зважаючи на час технічного прогресу, телебачення та Інтернету, книга залишається містком у світ знань, вірним другом людини. Вона є скарбницею народної мудрості, джерелом корисної інформації.