Характеристика образу Вільгельма Теля
Образ Вільгельма Теля займає в п’єсі одне із головних місць. В першій частині він зображується як звичайний робітник, який має доброзичливий характер. Всім серцем любить свою родину і намагається дотримуватись звичаїв і традицій, які існують століттями. Не дивлячись на своє м’яке відношення до дружини і дітей Вільгельм має дуже твердий характер крім того його зображено як сміливого і відважного чоловіка і влучного мисливця.
На підтвердження відважності зображується сцена порятунку селянина Баумгартена від переслідування австрійськими жандармами.
До таких дій Теля спонукає його високо моральність і людяність, адже до політики він зовсім рівно душний. Таке відношення до політики склалося завдяки думці Вільгельма що в житті можна покладатися лише на себе і свої сили.
В результаті описаного в п’єсі конфлікту між селянами і правлячою верхівкою намісник Гесслер видає наказ згідно якого всі робітники повинні схиляти свою не покриту голову перед королем. Звісно мужній і самодостатній Вільгельм не кориться цьому ганебному наказу і намісник вимагає від нього щоб він пострілом з лука влучив в яблуко яке поставили синові на голову.
Після розмови, яка не дала жодного результату Тель виконує наказ, але іншою стрілою яку заздалегідь заховав, пронизує кривдника саме в той момент коли він вихваляється над тим, що вмить зламає людський дух свободи.
Образ Вільгельма Теля поєднує в собі всі найкращі якості характеру. Такі як добре серце, відважність, здатність захистити інших від зла і насилля. Він ніколи в своєму житті не підіймав меч з метою корисної вигоди, а лише заради досягнення благородних цілей.
На протязі всієї п’єси проглядається процес зміни від звичайної людини до борця за волю і правду. Переживши багато подій і осмисливши різні аргументи Вільгельм Тель починає розуміти, що самостійно важко чогось досягти, а тим більше зламати стержень несправедливості і зла. Саме тому він згуртовується з іншими однодумцями і починає діяти колективно.