Твір на тему: голодомор

загрузка...

Твір на тему: голодомор 2.33/5 (46.67%) 3 votes

Твір на тему: голодомор

Немов прокляття ожива
Рік тридцять третій…
Голод…голод…(Б. Олександрів)

Спливає час , минають роки, а жахливі події 1932- 1933 року в Україні пронизують болем серця небайдужих людей і сьогодні.
Голодомор-це одна з найстрашніших сторінок історії українського народу. Працьовиті, мирні і цілком безневинні люди потрапили у пастку законів влади.Забрали урожай і всі продовольчі припаси, штрафували навіть за знайдений і прихований колосок у полі…І на родючих землях «житниці Європи» гинули від голоду старі і малі , батьки божеволіли від неспроможності нагодувати свою родину, своїх дітей.
Звертаючись до історичних фактів, читаючи вірші й оповідання, слухаючи розповіді очевидців ми ніби поринаємо у вирій того лихоліття. Люди, які колись завзято трудилися, співали веселих пісень, народжували дітей, тепер пухли від нестатку їжі, падали на дорозі, помираючи. Матері навічно залишали ще живих своїх немовлят. Зареєстровано навіть випадки канібалізму. Внаслідок голодомору мільйони безвинних людей покинули Божий світ.

Дивує те , що ніхто не прийшов на допомогу,трагедії ніби не існувало, інформація про кількість жертв наче поринала у безодню…В дійсності іі ретельно приховували, а тих, хто намагався іі поширити ув’язнювали.. Дмитро Білоус пише у своєму вірші:
Ти кажеш, не було голодомору?
І не було голодного села?
А бачив ти в селі пусту комору,
З якої зерно вимели до тла?
Все більше часу спливає від жахливих подій голокосту , але енергетика печалі , яка міститься в них , повинна пробудити людські душі від байдужості і забуття.
Трагедію 1933 треба пам’ятати і носити у серці і не лише тому, що це наш біль, і наша правда, наша історія, але й для того, щоб лихоліття ніколи більше не повторилося. Бо життя повинно керуватися любов’ю, розумом, співпрацею…І тоді ми зможемо змінити світ на краще!
Зроніть сльозу. Бо ми не мали сліз.
Заплачте разом, а не поодинці.
Зроніть сльозу за тими, хто не зріс,
Що мали зватись гордо-українці.Схожі твори

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *