Твір на тему: “Герой нашого часу” М.Лермонтова

загрузка...

Твір на тему: “Герой нашого часу” М.Лермонтова 5.00/5 (100.00%) 1 vote

Лермонтов на сторінках твору “Герой нашого часу” перед читачем ставить питання, яким переймаються багато хто з нас: з яких причин для гідних, розумних і енергійних людей не знаходиться застосування їх талантам, що спричиняє втрату інтересу до життя.Автор дає відповідь, розповівши історію персонажа Печоріна, і намалювавши образ юної особи, що проживала в 30-ті роки XIX століття. Під трагічною долею героя мається на увазі трагічне існування всього покоління, а саме покоління з нереалізованими можливостями. Молодому дворянину необхідно пропалювати життя, виконуючи роль світського ледаря, або перебуваючи в стані нудьги, очікувати настання смерті. Розкриття характеру головного персонажа спостерігається під час ситуацій, коли він контактує з різними персонами.

Горяни, контрабандисти, Максим Максимович, “водяне суспільство” – головний персонаж перебував у тісному зв’язку з цим особами, і Лермонтов показав, як характер залежить від соціальних умов, середовища.  Завдяки природі Печорін був наділений глибоким, гострим розумом, добрим і чуйним серцем поряд з твердою волею. Але життєві зіткнення призводять до того, що на місце благородних поривів, зрештою, приходить жорстокість. Йому вдалося навчитися керувати власними бажаннями та особистими прагненнями.

Хто винуватець загибелі прекрасних задатків героя і його перетворення в “морального каліку”? Винна в цьому суспільства і тих соціальних умов, які були створені для виховання і життя молодої людини. Він зізнавався, що молодість провів у боротьбі з собою і світлом, а кращі якості були заховані через страх глузування.Схожі твори

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *