Фрідріх Шиллер – справжній митець, що творив у епоху просвітництва та повністю їй відповідав. Багато наших сучасників відзивалися про нього як про людину творчу та незалежну. Не зважаючи на життєві негаразди, Шиллер творив, творив і ще раз творив! Одним з прикладів цього по праву можна вважати його знамениту на весь світ оду «До радості».
Оду «До радості» можна вважати не тільки перлиною німецькою літератури, а й світовим надбанням, справжнім скарбом для усього світу без виключення. Тут Шиллер уміло зміг втілити у життя ідею щастя та радості, не зважаючи на те, що на момент написання у його житті над світлою полосою переважала темна. Він писав про свободу, як потребу кожної людини. Про свободу, яку можливо отримати, якщо цього захотіти. Ліричний герой не боявся, він був справжнім борцем зі світом, його темними сторонами. Філософський зміст переданий у легкій оптимістичній манері, що допомагає зрозуміти істину кожному. Шиллер закликав до єдності усіх народів та дружби між ними. Він вважав, що світ можна підкорити без зброї та влади, для цього достатньо лише краплинки радості у стакані віри та надії на краще.
Поет дав людям зрозуміти, що боротися потрібно не за визнання, гроші тощо, а за гармонію, кохання, дружбу та єдність. Він засуджував тих, хто веде ворожнечу, війну. Шиллер тонко відчував красу та вміло представляв її людям, вона їх зачаровувала, закохувала, тим самим роблячи світ трішки краще. Поет захоплювався вивченням філософії, що допомагало йому досліджувати сенс людського буття, роздумувати над чимось високим. Певне, для цього Шиллеру багато потрібно не було. Він вірив у себе та своє майбутнє і це допомагало йому рухатися вперед, ведучи за собою таким самих людей, які сподіваються на краще та роблять для цього все, що тільки можуть, керують світом.