Твір на тему: давня українська література

загрузка...

Твір на тему: давня українська література 5.00/5 (100.00%) 1 vote

Твір на тему: давня українська література

Початком давньої української літератури можна сміливо вважати Х століття, час коли з’явилися перші рукописні книги, такі як «Ізборник», «Ізборник Святослава», «Остромирове Євангеліє», причому остання була перекладена з болгарської мови дяком Григорієм ще у 1056 – 1057 рр. Існують версії вчених, що писемність на українських землях виникла набагато раніше, та ми візьмемо до уваги лише ті писемні пам’ятки, які дійшли до нашого часу.Значення цих книг дуже важливе для сучасної України. З їхньою допомогою ми можемо краще вивчити побут та традиції наших предків, уважніше дослідити звичаї та бачення навколишнього світу людьми того часу. Це у деяких випадках може допомогти виправити певні хронологічні неточності та установити період та значення тих чи інших історичних подій.

Відомо, що до нашого часу дійшло тільки 33 книги, написаних у XI ст., а вже за наступні 300 років їхня кількість зросла до 1,5 тисячі. Це число надзвичайно маленьке, бо схожих примірників за різними підрахунками налічували десятки тисяч.

Важливу роль у творенні культури відігравала також перекладна література. Однією із найвідоміших таких книжок є Біблія. Перші спроби її перекладу здійснювалися ще у XVI ст. А вже повний переклад Святого Письма розпочали письменник Пантелеймон Куліш та відомий фізик – Іван Пулюй. Біблія вважається найдавнішою книгою світу та є найвизначнішою пам’яткою світової літератури.

Давні рукописи та тексти є величезним скарбом не лише в Україні, а й по всьому світі. З них ми черпаємо знання наших давніх предків, краще довідуємося про їхнє життя. Через ці старовинні книги ми ніби можемо зазирнути у минуле й поглянути на терени давньої України, побачити деякі особливості буденного життя тодішнього населення. Ці писемні пам’ятки є нашим справжнім національним скарбом, а його важливість неможливо переоцінити!Схожі твори

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *