Сьогодні досить часто можна почути таке словосполучення як “брехня на благо”. Воно означає, що ми хочемо відгородити людину від правди, яка може завдати їй шкоди. Таких випадків дуже багато. Ми самі часто вибираємо мовчання і не бажаємо відкрито зізнатися в усьому.
Я вважаю, що, якою б правда не була, її потрібно говорити. Її наявність в нашому житті дає нам певний фундамент. Адже життя в ілюзіях не може бути вічним. Коли брехня стикається з реальністю, то остання розлітається на шматки, а ситуація стає ще складніше. Ця проблема часто обговорюється в літературі. Наприклад, у творі «На дні» Горький розповідає про людей, які з різних причин потрапили в скрутне становище. Хтось володів багатством, але не цінував цього. Хтось був егоїстом, фаталістом або просто злою людиною. Але найцікавіше те, що всі вони воліли перебувати у своїй оболонці брехні. Їм не потрібна була правда, яка відкрила б їх справжню сутність.
Мені здається, що всі люди мали другий шанс, але їх небажання погодитися з правдою не дало такої можливості.Також хочу зазначити, що правда не обов’язково повинна бути суворою або жорстокою. Так, ми боїмося її. Самі готові брехати і вірити в брехню інших. Але правда може допомогти нам змінитися, побачити свої негативні сторони і почати з ними боротися. Важливо розуміти, що правда буде мати цінність лише в тому випадку, якщо не буде спотворюватися під нашим впливом. Вона повинна бути об’єктивною.
Це допоможе нам сприймати світ таким, який він є. Бути чесним з собою означає приймати всю правду, нічого не приховувати. Тоді від неї буде особливий толк. У підсумку хочу сказати, що людина, яка говорить правду, володіє особливим даром. Вона не шукає виправдань, а дбає про кожного, хто його оточує. Також цим даром володіє той, хто спокійно приймає правду і цінує її.