Що значить «бути справжньою людиною»
Успіх кожної людини – що це і від чого він залежить? Примхи долі впливають на нього, чи він залежить лише від волі кожного? Чи кожен з нас має право від природи називатися людиною? Відповіді на цей ряд запитань, та на багато інших є можливість знайти на просторах казки «Крихітка Цахес» Е.Т.А. Гофмана.
Що таке справжнє щастя
Основний персонаж казки Цахес був народжений потворою. У нього був горб на спині, а між очима була запала. Саме таким негарний герой вперше потрапляє на очі феї на ім’я Рожа-Гожа. Вона захотіла якось допомогти персонажеві. Від феї Цахес
Читач бачить своїми очима те, як Цахес «росте» від звичайного студента до справжнього магістра. Героя нагороджують спеціальними нагородами, серед яких можна виділити орден Зелено-плямистого тигра. Розкішний особняк стає для нього новим домом, а найгарніша дівчина у всьому королівстві стає його нареченою. Чи є заслуженим це все? Та чи буде «примарне» щастя продовжуватися вічно?
Не треба втрачати людяність
Фея переконалася згодом у тому, що Цахес попре великі «зовнішні» успіхи залишився всередині все ж таким, який він був до «перетворення». Він не докладає не єдиного зусилля для досягнення своїх цілей, а тільки користується допомогою феї. Фея розчарована діями героя. Та покарання настигає Цахеса – Бальтазар вириває чарівні волосинки. Чари зникають.
На прикладі життя, підйому та падіння головного героя казки автор намагається передати головну мету: без напруженої праці та роботи над собою досягти такого бажаного звання, як «людина», не можливо. Нічия допомога, чи сприятливі обставини не в змозі забезпечити успіх, окрім своїх зусиль.