Чарльз Діккенс – всесвітньо-відомий англійський письменник,геній вікторіанської епохи. Унікально-яскраве та колоритне зображення персонажів та їх внутрішнього світу ,використання дещо гострої сатири та іронії – нахарактерніші ознаки творчості Діккенса.
Практично в кожєному творі Чарльза Діккенса використано гумористичні елементи,проявлені у всеможливих формах та видах. Комічне зображення вад суспільства і певних життєвих реалій через призму світогляду та точки зору англійського письменника торкається й одного із моїх улюблених літературних шедеврів Діккенса -“Пригоди Олівера Твіста”.
Здавалось, як можна помістити гумористичні мотиви у такий похмурий твір про знедолене життя бідного хлоп”яти. Саме у “Пригодах Олівера Твіста” автор використав соціальну сатиру-гостре,нищівне висміювання суспільних пороків англійської буржуазії,для якої найголовніше гроші та їх примноження. «приємний звук, не інакше, як брязкіт монет»
Саме цей вид гумору є досить гірким і викликає лише обурення та ненависть до предмету висміювання. Трагічна доля нещасних дітей,які знайшли притулок в робітному домі просто зачіпає за живе.
«Малі порушники вовтузилися цілий день па підлозі, не потерпаючи від надміру харчів та одежі»
“Пригоди Олівера Твіста”-твір,що показує всі,несувмісні з людськими почуттями,добром та чесністю,риси характеру тогочасної буржуазії,яка готова на все заради примноження свого капіталу і власну гідність якої можна купити за гроші.
Завдяки гострій сатирі твору,ми можем зробити длясебе висновки про людяність та загальнолюдські цінності. Саме цей літературний прийом підсилює емоційне забарвлення твору.