Твір із української літератури “Фантазія, уява в житті творчої людини” за твором Гуси-лебеді летять

загрузка...

Твір із української літератури “Фантазія, уява в житті творчої людини” за твором Гуси-лебеді летять 3.29/5 (65.71%) 21 votes

Фантазія і уява в житті творчої людини (за твором «Гуси- лебеді летять»)

Уява – єдина зброя в битві з реальністю.
Жюль де Готьє
Існує тип людей, які в фантазіях живуть більше, ніж в реальності.
Альфред Адлер
Один із найцінніших скарбів, що може бути даний земним людям, є здатність подумки переноситися в незвідані краї, підкорювати гірські вершини і перепливати бездонні океани, відправлятися на битви зі славними козаками чи заморськими лицарями, вступати пліч-о-пліч в поєдинок з рогатими чортами, химерними болотяниками і підступними відьмами. І ім’я йому – уява.
Книги – великі помічники нашої фантазії. Чого не вдається придумати самому, то можна почитати, відволіктися від свого буденного життя, від проблем і негараздів. Так і Михайлик, герой автобіографічної дилогії «Гуси-лебеді летять…», босоноге хлопча, в сім’ї якого були єдині чоботи, та й ті материні, любив читати, фантазувати і мріяти. «Читав я “Кобзаря” i “Ниву”, казки i якiсь без початку i кiнця романи… I вже тодi менi однi слова сяяли, мов зорi, а iншi туманили голову».
Зараз Михайлик відомий всім як український письменник Михайло Стельмах: оте мале хлопченя, которе злякалося дідових штанів, прийнявши їх за чорта, не зважало ні на злидні, ні на утиски радянської влади, пережило голод, але незагубило свою добру дитячу душу, жагу до творчості і здатність мріяти та вигадувати. Фантазія тягне за собою людину, як локомотив вагони. Вона наче оазис з прозорою водою посеред пустелі живить душу спраглому письменнику і поету, художнику і музиканту, фотографу і найсучаснішому дизайнеру, бо уява – то духовна їжа, джерело енергії і сировина для шедеврів кожної творчої особистості. Вона –дозволяє відійти від дійсності і погрузитися у власний світ, відкриває сутність того, що на перший погляд і не видно.
Творчій людині доступне зовсім інше бачення світу: фарби життя яскравіші, контури чіткіші, і все переливається, грає, мерехтить. Звичайні люди, котрі не змогли розкрити в собі талант, даний Богом, звикли читати про те в газетах, бачити в музеях та на виставках, слухати по радіо чи переглядати в кінотеатрах. Бо мати талант, але приховувати його від посторонніх очей – великий злочин.
Всі здобутки людської духовної культури є дитям уяви. Дитя росте, змінюється, розвивається, бо без постійного розвитку людина гасне, губить іскри свого таланту і перетворюється на перегорілу головешку, що зазвичай лишається обабіч багаття. Не розгубіть і ви їх, роздмухайте що є мочі – нехай горять з новою силою.Схожі твори

2 ответов на “Твір із української літератури “Фантазія, уява в житті творчої людини” за твором Гуси-лебеді летять

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *